Ginekolog - nie taki straszny jak go malują

Pierwsza wizyta u ginekologa? Nic strasznego!

Uwaga ginekolog! Ile z nas kobiet, stresowało się przed pierwszą wizytą u ginekologa? Podejrzewam, że większość. Zupełnie obcy facet czy kobieta a my mamy się rozebrać do rosołu i rozłożyć nogi, to jest jedna z tych wizji mało przyjemnych. Towarzyszący temu stres dodatkowo podsyca panikę i zażenowanie. Dodatkowo nikt nie potrafił nam wyjaśnić, jak przebiega wizyta, czy nawet samo badanie. Jak często zdarzało się tak, że młodzież już współżyjąca ze sobą, nie miała pojęcia o antykoncepcji. Wizja wizyty u specjalisty nie wydawała się przekonująca. Niechciane ciąże i choroby to tylko dwa przykłady tego, czemu można było zapobiec. A jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć.

Ginekolog – nie taki straszny jak go malują

Wizyta u ginekologa, nie jest tak straszna, żeby nie dbać o swoje zdrowie. Ginekolodzy chcą nam pomóc, doradzić czy nawet dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji, zajmie się prowadzeniem ciąży. Ginekolodzy z Warszawy mają różne specjalizacje, prywatne wizyty czy refundowane z NFZ. Jedni specjalizują się w prowadzeniu ciąży inni w leczeniu chorób żeńskiego układu rozrodczego. Wszystkie specjalizacje znajdziemy w opisach poszczególnych lekarzy. Nikt nam przecież nie zabroni przeczytać opinii o ginekologu, znalezienie ich nie należy do rzeczy najtrudniejszych. Z pomocą przychodzi nam Google. Wpisujemy interesująca nad frazę np. ginekolog Warszawa i przeglądamy opinie i specjalizację danych lekarzy szukając odpowiedniego do nas.

Uwierzcie wizyta u ginekologa to nic strasznego, stres przed wizytą to nie jest stres przed samym lekarzem, tylko przed nieznanym. A teraz pomyślcie, że ten lekarz też się stresuję przed każdą wizytą swoich pacjentów, oni powierzają mu swoje zdrowie.